MUČENjE koje fudbaleri Partizana sprovode prema ovoj igri i svojim pristalicama nastavljeno je i na prvoj utakmici u eri posle Miroslava Đukića. Bezidejnost i smušenost koja ih je „krasila“ od početka sezone ne samo da nije otklonjena jednim potezom gumice, već su crno-beli večeras protiv Lučanaca delovali kao ekipa u kojoj se apsolutno ne zna ko bi šta trebalo da radi. Kao logičan rasplet protiv dobro organizovane odbrane Mladosti iz Lučana stigao je onaj najnepopularniji, koji bi najbolje opisao konačni utisak – ništa:ništa.

Da Zorana Mirkovića očekuje baš ozbiljan posao na planu „buđenja“ momaka u crno-belim dresovima, jasno se videlo posle preskromnog i bezidejnog prvog poluvremena. Činjenica da je po povratku iz Litvanije došlo do smene trenera nije, utisak je, dala ni najmanji vetar u leđa fudbalerima Partizana. Iz znatno većeg poseda nije se izrodio nijedan šut u okvir gola Rosića, a najbliži olakšanju daljeg toka utakmice domaći fudbaleri su bili u 35. minutu, kada je Rikardo Gomeš posle greške odbrane Lučanaca sa svega pet-šest metara šutirao pored gola.

Nekako najagilniji u tom delu igre bio je povratnik Milan Smiljanić, kojem je ovo bio prvi meč od dolaska u Humsku, ali ostatak veznog reda, pre svega onaj ofanzivniji deo, bio je potpuno uspavan, spor i nekonkretan. Gosti su samo jednom pomislili da ugroze Kljajića u finišu prvog poluvremena, kada je Valjente pravovremenom intervencijom sprečio Pavlovića da „spoji“ Jovanovića sa golom.

Za razliku od prethodnih utakmica, kada je Đukić teran i pre prvog sudijskog zvižduka, večeras je oko 4.000 navijača Partizana pokazalo zavidno strpljenje, pa čak ni mlak ulazak u drugo poluvreme nije doneo zvižduke sa tribina. Ulazak Đorđa Ivanovića na isteku sata igre je doneo malo živosti domaćinu, ali ne i pravo rešenje za zgusnuti bedem Lučanaca. Besomučno kruženje oko bedema Lučanaca nije prekinuo ni ulazak kapitena Saše Ilića 11 minuta pre kraja utakmice, pa su crno-beli posle tri u Surdulici na premijeri prosuli još dva boda i na taj način dozvolili najvećem rivalu da posle 270 minuta superligaškog fudbala pobegne na velikih pet bodova prednosti.

NORDSJELAND
BILO je danas uzbudljivo u Danskoj, čak i iz ugla srpskih ljubitelja fudbala, pošto su se u okviru četvrtog kola tamošnjeg prvenstva sastali naredni protivnici Spartaka i Partizana u kvalifikacijama Lige Evrope – Brondbi i Nordsjeland.

Posle viđenog na stadionu Brondbija, više razloga za brigu imaju Subotičani, pošto je domaćin bez većih problema izašao na kraj sa rivalom crno-belih – 2:0 (1:0). „Žutima“ je prednost obezbedio Vilček golom u 38. minutu, a pobedu kojom je Brondbi izbio na čelo tabele potvrdio je Erceg u poslednjim trenucima utakmice.
MIRKOVIĆ U LOŽI
NOVI trener Partizana Zoran Bata Mirković preuzeće ekipu sutra, a večeras je bio u prilici da uživo vidi šta ga očekuje u njegovoj četvrtoj misiji sa klubom iz Humske. Mirković je utakmicu posmatrao u društvu čelnika kluba u svečanoj loži stadiona Partizana, a kada ga je zvanični spiker najavio, dobio je gromoglasan aplauz prisutnih.

PARTIZAN – MLADOST LUČANI 0:0
STADION: Partizana. Gledalaca: 4.000. Sudija: Dragan Čolović (Raška) 7.
PARTIZAN: Kljajić 6,5 – N. R. Miletić 6, Valjente 6, Marković 6, N. G. Miletić 6,5 – Smiljanić 6,5 – Đerlek 5 (od 66. Ožegović -), Janković 5,5 (od 79. Ilić -), Pantić 5,5, Suma 6 (od 60. Ivanović 6,5) – Gomeš 5.
MLADOST: Rosić 7 – Andrić 6,5, Milošević 7, Šatara 7, Pešić 6,5 – Pavlović 6,5, Pejović 6, Tumbasević 6,5, Radivojević 6(od 80. P.Jovanović -) – Odita 6(od 84. Sinđić -), L. Jovanović 5,5(od 66. Dimić -).
Igrač utakmice: Dragan Rosić (Mladost)