Partizan osvojio Niš, za titulu mu treba još bod

Fudbaleri Partizana pobedili su Radnički u Nišu 3:1, dok je Crvena zvezda savladala Javor u Ivanjici 2:0 u utakmicama pretposlednjeg kola Superlige Srbije.

Crno-belima, koji su prvi na tabeli sa 55 bodova, odnosno tri više od crveno-belih, u poslednjem kolu dovoljan je i bod protiv Mladosti u Humskoj (bez prisustva publike) kako bi osvojili titulu.

Radnički je posle ovog poraza ostao na petom mestu sa 32 boda.

Trijumf Partizanu u Nišu doneli su Leonardo i Uroš Đurđević. Dvojica najboljih strelaca Superlige rešili su pitanje pobednika u rasponu od četiri minuta, pogocima u 55. i 58. minutu, a Đurđević je u 78. postigao svoj drugi gol za 3:0.

Čast Radničkog spasao je Dušan Živković u 85. minutu.

Na stadionu „Čair“ bilo je oko 13.000 gledalaca, od kojih su većina bili navijači Partizana, pa je na tribinama napravljena žurka „Grobara“.

Derbi 36. kola ličio je na uspavanku u prvom poluvremenu. Šansa gostiju preko Ćirkovića predstavljalo je jedino uzbuđenje. Važnost utakmice ukočila je oba rivala. Partizanu je i remi odgovarao, ali bi onda u poslednjem kolu morao da savlada Mladost da bi osvojio titulu. S druge strane, Radnički se nada da posle višedecenijske pauze može ponovo u Evropu.

Međutim, u nastavku, Leonardo je započeo goleadu, posle čega su gardovi spušteni.

Brazilac je iskoristio asistenciju Marka Jankovića kroz odbranu domaćina, izašao sam pred Zogovića, obišao ga i poslao loptu u mrežu.

Leonardo je posle gola upisao i asistenciju, jer je glavom proigrao Đurđevića, koji je sjajnim lob udarcem matirao domaćeg golmana.

Drugi gol na utakmici Đurđević je postigao uklizavanjem na petercu posle centaršuta Jevtovića s leve strane.

Naročito lep bio je jedini gol „Reala sa Nišave“, jer se posle Živkovićevog preciznog udarca lopta od stative zakoprcala u mreži.

Crno-beli su u Nišu igrali bez „komandanta“, jer je trener Marko Nikolić zbog suspenzije utakmicu gledao sa tribine. Ekipu je sa klupe predvodio pomoćnik Radoje Smiljanić.

Sve utakmice poslednjeg sedmog kola plej-ofa Superlige igraju u nedelju u 18:30. Osim što crno-beli dočekuju Lučance, Zvezda kao domaćin igra sa Radničkim. U slučaju da Mladost načini senzaciju i trijumfuje u Humskoj, crveno-beli bi pobedom nad Nišlijama odbranili titulu.

Izvor: Kurir