POBEDA ORLOVA: Kolarov torpedom potopio Kostariku!

Reprezentacija Srbije pobedila je Kostariku u Samari 1:0 (0:0) golom Aleksandra Kolarova u meču prvog kola Grupe E na Svetskom prvenstvu.

Kapiten trijumf „orlovima“ doneo pogotkom u 56. minutu. Maestralno je izveo slobodan udarac sa oko 25 metara i zario loptu u rašlje gola inače odličnog Kejlora Navasa.

Taj projektil Kolarova ne bi zaustavila ni dva Navasa…

Selektor Mladen Krstajić je na teren poslao tim sa jednom izmenom u odnosu na generalnu proveru sa Bolivijom, ukazao je poverenje Milivojeviću, dok je Kostića ostavio na klupi.

U takvoj postavci Milinković-Savić imao je ofanzivniju ulogu, što se pokazalo kao pun pogodak. As Lacija odigrao je maestralno i, uz Tošića, Tadića i, naravno strelca Kolarova, bio najbolji na terenu.

„Orlovi“ su u većem delu meča delovali kompaktno i imali kontrolu nad dešavanjima na terenu.

Kad se podvuče crta, Kostarikanci su za 90 minuta stvorili jednu šansu, i to već u 12 minutu kada je Gonzalez ostao sam na petercu, ali je loše šutirao glavom. I to je bio jedini momenat kada smo strepeli…

A na drugoj strani, naša reprezentacija je imala znatno više prilika.

U 43. minutu majstorija Milinković-Savića nije krunisana pogotkom. Uhvatio je strašne makazice! Navas je fantastično intervenisao i odbranio! Sudija je dosudio ofsajd, ali ofsajda nije bilo. Da se mreža zatresla, pregledavanjem video tehnologije bi gol sigurno bio priznat.

U drugom poluvremenu „orlovi“ su stvorili tri zicera! Jednu pre gola Kolarova, i dva posle.

Mitrović se dva puta našao „oči u oči“ sa Navasom, prvi put mu je golman Kostarike odbranio šut, a drugi put je srpski napadač pao i pre nego što je uputio udarac.

Kostić, koji je u igru ušao u 70. minutu, šest minuta kasnije nije dobro reagovao na centaršut Tadića iako se našao na tri, četiri metra od praznog gola!

Na kraju, što je najvažnije, Srbija je na Mundijalu startovala pobedom!

U drugom meču Grupe E večeras se sastaju Brazil i Švajcarska (20 sati).