ŠOKANTAN PORAZ ORLOVA: Gruzija na krilima Mekfadena i Šermandinija slomila Srbiju u „Pioniru“!

Košarkaška reprezentacija Srbije doživela je poraz od Gruzije 94:90 u drugom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u okviru grupe E.

Utakmicu protiv Gruzije počeli su Ognjen Jaramaz, Miroslav Raduljica, Dejan Todorović, Dalibor Ilić i Nikola Rebić.

Srbija je odlično otvorila meč pred domaćom publikom i napravila seriju 7-0 na startu utakmice.

Miroslav Raduljica, kome je pre početka meča uručen poklon povodom 100. nastupa u nacionalnom dresu, doneo je vođstvo Srbiji, a zatim su se u strelce upisali i Ognjen Jaramaz trojkom i Nikola Rebić.

Seriju Srbije 9-0 prekinuo je Tsintsadze tri minuta nakon početka utakmice.

Nastavio je srpski tim da kontroliše stvari na terenu, Jaramaz je pogodio još jednu trojku, a pogađali su i Rebić, Avramović, Raduljica.

Uspevala je Gruzija uglavnom sa linije penala da prekine seriju Orlova, ali nedovoljno da ozbiljnije ugrozi ekipu Igora Kokoškova.

Odlično izdanje Jaramaz je upotpunio dvocifrenim brojem poena (10) minut i po pre kraja prve deonice.

Srbija je posle 10 minuta igre imala +10 (28:18)

Gruzini su bolje iskoristili uvodnih minut i po druge deonice i brzo postigli dva koša za 28:22.

Uspela je u drugoj četvrtini Gruzija da uvuče Srbiju u svoj ritam, a tim Igora Kokoškova nije zadržao brzinu napada iz prve četvrtine.

Posle tri minuta igre u drugoj četvrtini Srbija je imala +5 (30:25)

I pored bolje igre Gruzije u nastavku, uspela je Srbija da sačuva prednost.

Nastavili su sa dobrom igrom Ognjen Jaramaz i Aleksa Avramović, a najveću pretnju po srpski koš predstavljao je Tadus Mekfaden.

Furiozno su otvorili drugo poluvreme Gruzini i za nešto manje od pet minuta uspeli da priđu na samo tri poena zaostatka, iskoristivši nekoliko promašenih otvorenih šuteva Srbije i izgubljenih lopti – 53:50.

Posle tajm-auta Igora Kokoškova usledila je dobra reakcija srpskog tima.

Marko Simonović je brzim koševima iz igre vratio Srbiji značajnije vođstvo – 57:50, a Avarmović je povisio na 59:50.

Mekfaden je i dalje predvodio napad Gruzije, a gosti su dva minuta pre kraja treće deonice prišli na samo pola koša zaostatka – 60:59.

Avramović je košem iz igre vratio Srbiji sigurnost, a kapiten Raduljica je sa linije penala jednom bio precizan za 63:59.

Ipak, manje od pola minuta do kraja treće četvrtine Gruzija je uspela da izjednači 65:65 i time najavi neizvesnu završnicu u Beogradu.

Zakucavanjem Kravića počela je poslednja četvrtina za 69:65.

Gruzija je u nastavku koristila greške i manjak koncentracije Srbije i stigla do prvog vođstva na meču sedam minuta pre kraja 72:71.

Veliki problem za srpski tim predstavljale su i lične greške. Tim Igora Kokoškova izašao je iz bonusa posle samo dva minuta igre u poslednjem periodu.

Veoma uzbudljiva borba viđena je u nastavku meča, a trojka Alekse Avramovića za 78:74 digla je publiku na noge u „Pioniru“ i pet i po minuta do kraja utakmica vratila nadu srpskom timu da može do drugog trijumfa u kvalifikacijama za Evrobasket.

Ponovo je Avramović pogodio za tri poena za 81:76.

Brzo je izjednačila Gruzija, ali je Jaramaz nastavio odličnu partiju i novom trojkom doneo 84:81 Srbiji.

Na 50 sekundi do kraja utakmice Raduljica je pogodio uz faul, ali je promašio slobodno bacanje – 90:89.

Mekfaden je pogodio trojku sa velike udaljenosti za 92:90 tridesetak sekundi pre kraja.

Izvor: Republika.rs